MgA. Kateřina Brůhová

/ jaro–léto_2020

PIETRO FLIPI

Výlohy pro PIETRO FILIPI

Konceptem pro výlohy PIETRO FILIPI se stala dualita digitálního prostředí spolu s prvkem přírody a růstu. Odrážel se zde vzestup digitální kultury, nové technologie, ale i návrat k přírodním tématům. Tak jako člověk tráví stále více času online, tak má současně silnou touhu se opět propojit s přírodou. Tématem, které se zde propojuje byl současně i starořecký mýtus o Narcisovi: jde o téma hledání krásy v souvislosti s reflexí na aktuální trend sebe-prezentace a vytváření iluzí. Samotný dojem iluze podtrhují ve výlohách právě hologramy a lentikulární pohyblivé tisky, které vytváří i určitý děj. Pohyb a změna zaujmou pozornost.
Důležitým prvkem bylo i použití výrazných barev spolu s neutrálními tóny a to ve vyvážené proporci, tak aby to svědčilo vždy vystaveným produktům, které se často obměňují. Výraznější “ artificial” tóny, přátelské k digitální obrazovce byly používány odvážnějším způsobem někdy i ve velkých plochách. Barvy, které byly ve výloze použity celoplošně reflektovaly kolekci a tvořily dokonalý podklad pro vyniknutí jednotlivých modelů a současně i komunikovaly s motivy na látkách. Tyto motivy byly oděvními designéry rovněž zpracovány digitálně, což pro nás bylo zpočátku inspirací a vodítkem, jelikož se jednalo o nosný prvek kolekce, který jsme chtěly ve výlohách prezentovat.
Součástí celkové realizace bylo i rozpracování konceptu do dalších prodejen. Jelikož má každá výloha jiné požadavky, velikosti i možnosti, bylo velmi důležité tomu vždy přizpůsobit daný návrh. Bylo použito stejných ústředních motivů, ale byly přizpůsobeny daným možnostem. Mohli jste se tedy setkat s výlohami, kde byl použit tisk na lentikulární folie, nebo také LED hologram. Jelikož měl tento koncept fungovat půl roku (jaro,léto) bylo rovněž důležité vytvořit obměnitelný princip. Proto se vytvářelo několik videí a tisků, které reagovaly na roční dobu a daly se ve výloze snadno vyměnit.
Cílem bylo vtáhnout diváka do děje a zaujmout ho. Rovněž se navrhovalo rozdělení pánské a dámské výlohy, přičemž v dámské výloze jste mohli zahlédnout spíše květinové motivy a v pánské naopak témata podtrhující mužské rysy. Přírodní motivy odrážely současně i kvalitní přírodní materiály, se kterými značka pracovala.
Spoluautor: Adriana Kováčová

← Prev Next →