BcA. Kateřina Brůhová

/

Taburet

Taburet, na který lze hrát

Projekt vznikl za účelem sblížení lidí ve veřejných prostorech, jako jsou kavárny, bary atd. Člověk, který usedl na tento taburet, mohl začít bubnovat na libovolnou plochu. Spolu s ním pak mohl začít hrát kdokoliv. V průběhu mé práce začal vznikat spíše hudební nástroj a tím i první krok k mé bakalářské práci.
Taburet je konstuován tak, že celá vrchní část je otočná. Osoba sedící na tomto taburetu může rovněž měnit polohu vrchního dílce, aniž musela vstát a to díky konstrukci, která vede celým taburetem. Jako další prvek má tento model hliníkovou obruč. Tento kruh slouží pro zakrytí nedostatků, pokud hráč nepřesně dotočí vrchní díl. Vrchní díl se skládá celkem z pěti ploch, na které lze bubnovat. Na každou plochu je použit jiný materiál, což se projevuje v odlišnosti zvuku. Taburet má nakolněné vrchní plochy pro lepší a pohodlnejší možnost bubnování.
Pro rezonanční plochy byly využity materiály jako je bubenická blána, plech a překližka různých druhů
a tlouštěk.
Toto řešení zahrnuje i jistý druh kopáku. Princip vychází z udávání rytmů uživatele. Většina bubeníků si nevědomky patou ,,tancuje“. Proč tedy tento princip nemohl být využit k novému účelu? Tato šlapka by také řešila problémy venkovního, běžně používaného kopáku, spjatého s kabely, díky kterým hrozí nebezpečí úrazu a také kazí vizuální stánku věci. Po sešlápnutí paty, udeří uvnitř palička do stěny a tím nám vydá nový zvuk. Paličky jsou celkem dvě, každá z jiného materiálu pro odlišnnost zvuku.

  • Rozměry: 620 mm x 295 mm x 295
  • Materiál: Překližka, bubenická blána, plech
02_taburet
03_taburet
04_taburet
11_taburet
10_taburet
13_taburet
05_taburet
06_taburet
12_taburet
08_taburet
09_taburet
07_taburet
← Prev Next →